Očné vyšetrenie

Očné vyšetrenie odhalí dôležité informácie o vašom celkovom zdravotnom stave, ako aj o stave vašich očí. Vaše oči dôkladne skontrolujeme zvonka aj zvnútra na očné problémy, ale aj iné stavy ako vysoký krvný tlak, prejavy zvýšeného cholesterolu a cukrovku.

Sme súčasťou Očného centra VISTAMET a samotné vyšetrenie vykonáva jeden z našich lekárov a trvá približne 20 až 30 minút. Najprv sa vás opýtame na akékoľvek príznaky s vašimi očami, váš celkový zdravotný stav, osobnú a rodinnú anamnézu, každodenné činnosti ovplyvňujúce našu diagnózu a vaše potreby okuliarov. Potom vykonáme niekoľko testov na základe vášho veku a toho, čo nám poviete.

Začneme testovaním vášho videnia na blízko, na strednú vzdialenosť a do diaľky, aby sme zistili, či potrebujete šošovky, a ak áno, správny predpis. Potom skontrolujeme koordináciu očných svalov, zorné pole, vnímanie farieb, zrenicové reflexy a vnútorný tlak oka (ak vám hrozí zelený zákal). Nakoniec vyšetríme vaše oči svetlom na problémy, ako je šedý zákal, hypertenzia, cukrovka a glaukóm. Ak nosíte okuliare, skontrolujú sa spolu s vašimi očami.

Po absolvovaní vyšetrenia Vám plne vysvetlíme našu diagnózu a radi odpovieme na akékoľvek otázky alebo podrobnejšie preberieme. Dáme vám kópiu vášho predpisu a ak potrebujete korekčné šošovky, poskytneme vám radu a pomoc, ktorú potrebujete pri výbere okuliarov a/alebo kontaktných šošoviek, ktoré sú funkčné aj štýlové.

Rezervujte si u nás termín

Termín na komplexné očné vyšetrenie je potrebné dohodnúť vopred.